Aktualności

Previous Next

Jesienny Rajd rowerowy - FOTORELACJA

Stowarzyszenie „Aktywna Gmina Zarszyn” rozpoczęło swoją działalność  rowerową 23 października 2022 „Jesiennym Rajdem Rowerowym”. Był to pierwszy tego typu rajd, podczas, którego zobaczyliśmy w jak pięknej okolicy mieszkamy. Uczestnicy dopisali i w niedzielę w samo południe wyruszyliśmy z pod Urzędu Gminy w Zarszynie w kierunku Jaćmierza. Na Jaćmierskim rynku zrobiliśmy krótką przerwę, podczas której poznaliśmy historię miejscowości. Z Jaćmierza przez Posadę Jaćmierską dojechaliśmy na Chmurówki, gdzie znajduje się dwór otoczony parkiem , a w jego sąsiedztwie cmentarz choleryczny z kapliczką Św. Dawida. Dalsza droga wiodła przez Bażanówkę, Długie i Nowosielce, gdzie zjechaliśmy na drogę gruntową prowadzącą do Pielni, tam skręciliśmy w stronę Mroczkówek. Długi i stromy podjazd był dla wszystkich dużym wyzwaniem, jednak pokonaliśmy go z uśmiechem. Dotarliśmy do jedynej w naszej  gminie ścieżki rowerowej, komfort jazdy wyśmienity, nowy asfalt a przede wszystkim brak samochodów. W Odrzechowej zjechaliśmy na Budy. Przy leśniczówce Hredówka czekało na nas ognisko z pieczoną kiełbasą i napojami. Tu zakończyliśmy rajd. Na koniec trochę statystyki: w rajdzie brało udział 27 osób. Najmłodszy uczestnik- Janek miał 6 lat, najstarszy- pan Kazimierz 76 lat, przejechaliśmy 37 km. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na następne aktywne imprezy.

Edward Szychowski


Drukuj   E-mail